OGRZEWANIE - INSTALACJA OGRZEWANIA

Ogrzewanie - Instalacja ogrzewania

SYSTEMY GRZEWCZE – INSTALACJA OGRZEWANIA

Oferujemy montaż systemów grzewczych na terenie – Warszawa, Kalisz i okolice

Ogrzewanie to jedna z najważniejszych w naszym klimacie instalacji, zważywszy, że okres grzewczy często przekracza sześć miesięcy w roku. Ogrzewanie to także jedna z kosztowniejszych instalacji, dlatego przed jej wyborem warto przemyśleć jaki system ogrzewania będzie dla naszych potrzeb najlepszy, najkorzystniejszy by spełnić oczekiwania jakie mu stawiamy. Aktualnie na rynku mamy szeroki wybór systemów grzewczych w zależności od możliwości, budżetu i komfortu jakiego oczekujemy.

 

Najczęściej stajemy przed wyborem ogrzewania w postaci grzejników ściennych, ogrzewania podłogowego czy płaszczyznowego, co wbrew pozorom jest wyborem kluczowym bowiem kocioł można wymienić jeśli ten wybrany nie spełnia naszych oczekiwań, ale w przypadku grzejników, a już szczególnie ogrzewania podłogowego już tak łatwo nie jest, bowiem wiąże się to zazwyczaj z remontem i związanymi z tym kosztami dodatkowymi.

 

Jaki system ogrzewania jest najlepszy? Nie ma to jednoznacznej odpowiedzi, bowiem każdy system charakteryzują specyficzne cechy oraz ograniczenia. Dlatego przed ostateczną decyzją o wyborze systemu ogrzewania warto zapoznać się z dostępnymi rozwiązaniami i ich specyfikacją. Wybór kotła i rodzaj paliwa również nie jest bez znaczenia, bowiem przekłada się to zarówno na komfort korzystania z danego systemu ogrzewania jak również kosztów jego eksploatacji. Przed podjęciem decyzji warto zapoznać się z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego, w którym czasami znajduje się również informacja o dopuszczalnych sposobach ogrzewania budynku.

 

Drugim zasadniczym kryterium jest ilość miejsca jakie posiadamy pod zagospodarowanie na ewentualną kotłownię. Jeśli dopiero budujemy dom powinniśmy uwzględnić system ogrzewania na etapie jego projektu, aby właściwie rozplanować przestrzeń i ewentualnie konieczną wentylację.
Oferujemy pomoc w wyborze najlepszego w przypadku danego bydynku systemu ogrzewania, co zaoszczędzi Państwu czas i w efekcie także ograniczy koszty w przypadku podjęcia błędnej decyzji.

 

Ze względu na dużą rozmaitość uwarunkowań i potrzeb, występującą przy doborze sposobu rozwiązania systemu ogrzewania dla obiektów budowlanych, oferujemy pełną gamę rozwiązań umożliwiających realizację każdego zamierzenia , wraz kompletną usługą instalacji ogrzewania.

Oferujemy projektowanie i wykonywanie  – instalacja ogrzewania:

  • wodnego, pompowego, w których źródłem ciepła są kotły opalane gazem, olejem opałowym, pelletami; Jako źródło ciepła najczęściej są stosowane kotły firm: VIESSMANN, HOVAL, ULRICH, VIADRUS, SIME.
  • wodnego, pompowego, w których źródłem ciepła są pompy ciepła; Pompy ciepła: VIESSMANN, STIEBEL ELTRON, HIBERNATUS, Clima Komfort, Hydro-Tech i in.
  • powietrznego, w których stosowane są nagrzewnice opalane gazem, olejem opałowym i elektryczne; Centrale wentylacyjne firm VTS Clima, TRANE, ApenGroup, GENVEX i in.
  • elektrycznego: np. programowalny system ogrzewania konwekcyjnego norweskiej firmy GLAMOX, systemy ogrzewania promiennikowego szwedziej firmy FRICO.
 

Systemy ogrzewania zwykle wymagają uzupełnienia w postaci systemu przygotowania ciepłej wody użytkowej. Najczęściej są to podgrzewacze pojemnościowe, w których woda jest podgrzewana czynnikiem z kotłowni, bądź elektrycznie, ale również źródłem ciepła dla tych podgrzewaczy bywają pompy ciepła i systemy solarne.

Warto pamiętać, że można stosować niezależne systemy przygotowania c.w.u. w postaci układu zasobnika z kolektorem słonecznym i automatyką lub układu popy ciepła odzyskującej energię z usuwanego powietrza i przekazującej ją do wody w zasobniku.

Jest również możliwość zastosowania kolektora słonecznego wytwarzającego bezpośrednio ciepłe powietrze oraz prąd elektryczny potrzebny do napędzania wentylatora – system stosowany do ogrzewania niedużych obiektów (np. domki działkowe, stodoły itp.).

Projektujemy, wykonujemy i montujemy systemy grzewcze