KLIMATYZACJA

Klimatyzacja Kalisz - Montaż Serwis Projektowanie - Energo-Optymal

Oferujemy projektowanie i wykonywanie instalacji klimatyzacyjnych

Klimatyzacja Montaż Serwis Projektowanie

Od systemów prostych (typu split; chłodzących lub chłodząco-grzewczych) po klimatyzację precyzyjną czy technologiczną.

Są to systemy klimatyzacyjne, w których czynnikiem przenoszącym energię jest:

 • freon
 • woda lodowa

Wśród systemów prostych proponujemy rozwiązania oparte o urządzenia takich firm jak:

 • DAIKIN
 • FUJITSU
 • LG Electronics
 • ACSON
 • SAMSUNG
 • i wielu innych
Klimatyzacja Montaż Serwis Projektowanie

Wśród stosowanych rozwiązań klimatyzacyjnych znajdują się: urządzenia typu split, multisplit, wieloobiegowe, VRV, systemy wody lodowej, systemy nawilżania i osuszania.

Proponowane przez nas rozwiązania oparte są o urządzenia firmy HIROSS, a klimatyzacja technologiczna jest projektowana i wyposażana w urządzenia i automatykę zgodnie z potrzebą danego obiektu i obsługiwanego procesu technologicznego.

Warto pamiętać, że pełna klimatyzacja obejmuje wszystkie procesy obróbki powietrza: filtrację, nawilżanie, odwilżanie, chłodzenie, nagrzewnie, a także wprowadzanie powietrza z odpowiednią prędkością do strefy roboczej.

Klimatyzacja Montaż Serwis Projektowanie

Oferujemy również projektowanie i wykonywanie innych instalacji specjalnych, jak np.:

 • chłodzenia wody technologicznej
 • osuszania powietrza
 • nawilżania powietrza
 • odzysku ciepła wentylacyjnego i technologicznego.

Jeszcze do niedawna klimatyzacja była kojarzona z dobrem luksusowym. Dziś jest rozwiązaniem powszechnie stosowanym zarówno w biurach, zakładach produkcyjnych, sklepach jak i domach czy mieszkaniach.

Obecnie dostępnych na rynku jest cały szereg rozwiązań i systemów klimatyzacyjnych, tym samym dobór odpowiedniego systemu i urządzeń nie stanowi już większego problemu. Ponadto nowoczesna klimatyzacja nie tylko spełnia funkcję chłodzenia pomieszczeń, ale wyposażona jest także w dodatkową funkcję grzania co sprawia, że przydatna staje się przez cały rok.

Klimatyzacja rodzaje

Rodzaje w zależności od sposobu pracy można wyróżnić:

 • klimatyzatory typu on-off, o nieskomplikowanej konstrukcji, które sprawdzają się w pomieszczeniach gdzie konieczna jest duża moc chłodzenia,
 • klimatyzatory inwerterowe, idealne do pomieszczeń gdzie występuje zmienna potrzeba chłodzenia. Są urządzeniami energooszczędnymi, relatywnie cichymi w działaniu z możliwością regulacji temperatury. Wyposażone zostały w specjalny inwerter zmieniający prędkość działania urządzenia co ma duży wpływ na wzrost wydajności jego pracy oraz niższe zużycie prądu.

Systemy mogą różnić się także w zależności od ilości zastosowanych jednostek:

 • Monobloki – składające się z jednego modułu montowanego najczęściej na ścianie lub oknie. Niestety ze względu na konieczność wystawiania rury odprowadzającej ciepło oraz relatywnie małą moc są rozwiązaniem coraz rzadziej stosowanym.
 • Klimatyzacja SPLIT – w tym przypadku mamy do czynienia z dwoma modułami, z których jeden montowany jest wewnątrz a drugi na zewnątrz budynku połączonych za pomocą specjalnej instalacji. Są urządzeniami funkcjonalnymi i sprawdzają się do chłodzenia stosunkowo niewielkich pomieszczeń.
 • Klimatyzacja MULTI-SPLIT – system wydajnych jednostek gdzie do jednej jednostki zewnętrznej podłącza się kilka jednostek wewnętrznych. Tego typu klimatyzacja doskonale sprawdza się do chłodzenia większych pomieszczeń lub kilku mniejszych (np. kilku biur w jednym budynku).
 • Klimatyzacja kanałowa – w tym wypadku do rozprowadzania powietrza wykorzystuje się system kanałów i nawiewników. Klimatyzację kanałową cechuje brak odgłosów dochodzących z pracy urządzeń, jest to zatem jeden z najbardziej komfortowych dla użytkowników systemów klimatyzacyjnych.
Klimatyzacja Montaż Serwis Projektowanie

To na jaki system się zdecydować i jakie urządzenia wybrać zależy w dużej mierze do kubatury pomieszczenia, ilości osób z niego korzystających, jego umiejscowienia pod kątem nasłonecznienia oraz innych źródeł ciepła jakie występują, np. w postaci urządzeń generujących dodatkowe ciepło. Znaczenie ma także ilość przeszkleń oraz rodzaj szyb w nich zastosowanych.


Projektowanie uwzględniać zatem musi wszystkie powyższe czynniki i dopiero po wykonaniu tak zwanego bilansu cieplnego można przystąpić do doboru systemu i urządzeń o mocy odpowiedniej do schłodzenia wymaganej przestrzeni.


Wykonujemy projekty klimatyzacji zarówno dla zakładów produkcyjnych, instytucji, biur a także dla użytkowników indywidualnych do domów i mieszkań. Projektujemy klimatyzację począwszy od systemów prostych po klimatyzację precyzyjną i technologiczną. Dzięki szerokiej wiedzy i bogatemu doświadczeniu jesteśmy w stanie przygotować projekt odpowiadający potrzebom i oczekiwaniom różnego typu użytkowników, z uwzględnieniem potrzeb danego obiektu czy obsługiwanych procesów technologicznych.

 

Po akceptacji projektu i wyborze najodpowiedniejszych jednostek przeprowadzamy fachowy montaż instalacji klimatyzacyjnej. Dokładamy wszelkich możliwych starań by montaż przebiegał sprawnie, bez zakłócania codziennej pracy i funkcjonowania użytkowników w miejscu montażu. Gwarantujemy profesjonalny montaż każdego typu instalacji niezależnie od miejsca, przy zachowaniu wszystkich koniecznych środków ostrożności.

Klimatyzacja Montaż Serwis Projektowanie