Klimatyzacja i wentylacja w firmie. Na co zwrócić uwagę?

O ile klimatyzacja czy wentylacja w prywatnych domach może być uznana za ewentualny dodatek, o tyle mówiąc o firmach, mówimy już o obowiązkowym wyposażeniu. Skoro natomiast nie sposób obejść się bez takich systemów, należałoby pomyśleć o klimatyzacji i wentylacji na długie lata. Nowoczesnej i przyjaznej. W skrócie: dokładnie takiej, jaką oferuje Daikin, nasz partner.

Mowa o całych systemach wentylacyjno-klimatyzacyjnych, zaprojektowanych specjalnie dla obiektów przemysłowych. Jeśli filtracja powietrza i regulacja temperatury stoją na najwyższym poziomie, a przy okazji nie generują dużych kosztów eksploatacji, możemy mówić o strzale w dziesiątkę.

Nie jest to jednak tylko kwestia dobrego samopoczucia pracowników czy budżetowej oszczędności (choć obydwa czynniki wspomagają komfort i są wymiernym efektem dobrej pracy wentylacji oraz klimatyzacji). To również wybiegająca w przyszłość inwestycja, która musi uwzględnić warunki firmy i związane z jej środowiskiem zanieczyszczenia. Urządzenia klimatyzacyjno-wentylacyjne muszą stawiać im czoła, by ich praca była równie wydajna i skuteczna, niezależnie od upływu czasu.

By więc warunek ten został spełniony, a zanieczyszczenia, bez względu na ich typ i średnią ilość, nie zakłócały działania klimatyzacji/wentylacji, należy zdać się na firmę doświadczoną i renomowaną oraz stawiającą na najnowocześniejsze technologie. Taka zawsze dysponuje zróżnicowaną ofertą, która daje możliwość optymalnego wyboru. Wszystkie te cechy pasują jak ulał do Daikin, oferującego znakomitą izolacyjność i skuteczność energetyczną, jednak bez zagrożenia ze strony czynników takich jak alergeny, mikroorganizmy, nadmiar wilgoci.

Tak się składa, że zakłady przemysłowe to najczęściej środowisko wprost “przepakowane” różnego rodzaju groźnymi zanieczyszczeniami, jak np. toksyczne gazy, opary, pyły. Z kolei niektóre miejsca wzmożonej temperatury to potencjalne niebezpieczeństwo pożarów i eksplozji. Na dodatek, wszystkie te zjawiska mogą być przyczyną usterek urządzeń oraz przyspieszonego “zmęczenia” sprzętu. Z tej racji, takie obiekty wołają o niezbędne dla nich warunki, w co wlicza się wskazana temperatura powietrza czy zachowanie dopuszczalnego nasilenia zanieczyszczeń.

Daikin ma na wyposażeniu pełną paletę urządzeń klimatyzacyjno-wentylacyjnych, które dzięki swej uzupełniającej się pracy, eliminują zarówno dyskomfort, jak i wspomniane zagrożenia względem pracowników oraz maszyn. Klimatyzacja i wentylacja firmowana przez Energo-Optymal to gwarancja nieprzerwanego, a przy tym maksymalnie wydajnego działania.

Przy dzisiejszym poziomie dostępnej techniki, produkty wentylacyjne powinny bezproblemowo współpracować z pompą ciepła. Dlatego Daikin zachowuje ten standard, sprawiając, że nie ma konieczności instalowania wielu różnych systemów różnego pochodzenia. Na co więc powinniśmy zwrócić szczególną uwagę przy wyborze wentylacji i klimatyzacji do firmy? Przede wszystkim, na kompleksowość rozwiązań. Tym właśnie charakteryzuje się oferta naszego partnera.

Po co decydować się na wyrywkowe zakupy, skoro można dostać pełen pakiet za jednym zamachem? Wentylacja i klimatyzacja od Daikin oznacza nie tylko świeżość i czystość powietrza. To również odzysk wilgoci i ciepła (81%!) z emigrującego powietrza, a także jego uzdatnianie, nawilżanie oraz filtracja. Z kolei inteligentne czujniki klimatyzacji sterują nawiewem powietrza w dużej odległości od obecnych w pomieszczeniu pracowników, po czym samoczynnie włączają tryb energooszczędny lub całkowicie wyłączają urządzenie, gdy pracowników nie ma w pobliżu.

Takich przykładów na technologiczny geniusz jest więcej, lecz co najważniejsze, wyłania się z nich obraz energii wykorzystanej naprawdę optymalnie – dlatego właśnie, zgodnie z nazwą, Energo-Optymal poleca rozwiązania Daikin bez mrugnięcia okiem. Polecamy bliższe zapoznanie się z tymi imponującymi systemami:

Daikin Air Conditioning oraz Daikin Ventilation