Jaki oczyszczacz powietrza wybrać?

Jeśli oczyszczacz powietrza, to nie tylko taki, który spełnia funkcję zgodną ze swoją nazwą. Warto jest wybrać urządzenie, które wykonuje tę pracę jak najlepiej, generując przy tym jak najmniej niechcianych skutków ubocznych. Oczyszczanie powietrza może (i powinno) być: dokładne, wydajne, niedrogie w utrzymaniu oraz ciche.

To tylko wstępna lista atutów, którymi powinien charakteryzować się nowoczesny oczyszczacz powietrza. Urządzenia od firmy Daikin mają ich znacznie więcej, zapewniając nie tylko bezpośrednie usuwanie z powietrza mikroskopijnych intruzów (a nawet kociej sierści), ale też sprawiając, że systematycznie pojawia się ich coraz mniej.

Wszystko to dzięki zastosowaniu nowoczesnej technologii, wskutek której oczyszczacz powietrza niszczy drobnoustroje bardzo inteligentnie. Poziom skuteczności wynosi w tym zakresie aż 99%; nie chodzi tu jednak wyłącznie o mikroorganizmy patogenne. Oczyszczacze powietrza od Daikin rozprawiają się także z najszkodliwszymi wg WHO pyłami atmosferycznymi. Efektywność w tym względzie szacowana jest na ok. 98%.

Oczyszczacz powietrza od Daikin potrafi walczyć z bakteriami, pleśnią i wirusami za pomocą wyładowań, które rozkładają te mikrożyjątka poprzez fragmentację białek. Następnie są one poddawane procesowi utleniania, co przyczynia się do wytworzenia pewnej bariery ochronnej przed następnymi koloniami wirusów. Taka technologia powoduje, że powietrze potraktowane przez oczyszczacz Daikin jest trzykrotnie czystsze.

Pociąga to za sobą fakt, że oddychamy powietrzem tyleż razy zdrowszym – a skoro o zdrowiu mowa, oczyszczacze powietrza Daikin w równym stopniu radzą sobie ze wszelkimi alergenami, jak kurz czy różnego rodzaju pyłki. Poza tym, oczyszczacz powietrza powinien skutecznie neutralizować zapachy; sprzęt firmowany przez Daikin czyni to efektywnie. Nawet dym papierosowy znika zupełnie bez śladu.

Jaki oczyszczacz powietrza wybrać?

Można by więc pomyśleć, że tak wytężona praca musi generować sporo hałasu. Nic z tych rzeczy! Oczyszczacze powietrza Daikin pracują niemal bezszelestnie. Kiedy urządzenie ustawione jest na najniższy tryb, osiąga ono zaledwie szesnaście decybeli. Taki oczyszczacz powietrza jest więc dobrym towarzyszem sypialni, i to pomimo faktu, że jego nawiew cechuje się limitem 420 m3/h w trybie turbo.

Skoro mamy więc sprzęt skuteczny, nowoczesny, cichy i wielozadaniowy, warto przyjrzeć się jego zachłanności na prąd. Otóż Daikinowski oczyszczacz powietrza zdecydowanie nie grzeszy żarłocznością, zużywając jedynie 7 W mimo imponującej wydajności. Może tylko ucieszyć, że jest to na dodatek seria urządzeń o bardzo modernistycznej, eleganckiej estetyce, która wpasuje się w zadbane wnętrze i zadba o nie pod innym kątem.

Więc jaki oczyszczacz powietrza wybrać? – Najważniejsze jednak, że każdy oczyszczacz powietrza Daikin, kryje pod swoją elegancką obudową szereg sąsiadujących ze sobą filtrów, z których każdy poprawia pracę poprzedniego i spełnia swe zadanie główne. Urządzenia te zyskały nie tylko popularność, ale i uznanie w oczach renomowanych instytucji. Dzięki temu właśnie, zdecydowanie się na odświeżacz powietrza od Daikin oznacza również zaufanie dla kolekcji certyfikatów.

Jaki oczyszczacz powietrza wybrać?