Jaka klimatyzacja 20 – 35 m2 ?

Metraż 20-35 m2 to, umówmy się, średniej wielkości mieszkanko. Nie oznacza to jednak, że dobór odpowiedniej klimatyzacji jest równie niewielkim wyzwaniem. Powtórzmy: wyzwaniem. Dla Energo-Optymal, nie ma problemów.

Podobnie i w kwestii klimatyzacji dla wspomnianego metrażu: najwyższa klasa urządzenia to nadal obowiązek. Spośród tych, które doradzamy indywidualnie, nie uświadczą Państwo innych, a rozwiązania tańsze nie są synonimem gorszych pod względem czysto użytkowym.

Przede wszystkim jednak, małe pomieszczenie woła tym bardziej o wysoką wydajność skorelowaną z niedrastycznym zużyciem prądu. Choć wydaje się to drobiazgiem, liczy się także wygląd urządzenia; w niewielkim lokum, potrafi ono rzucać się w oczy. Polecamy w tym zakresie nasze klimatyzatory ścienne, których estetyka dopasowana jest uniwersalistycznie.

Warto postawić również na dyfuzory nawiewu najświeższej technologii; to one zapewniają spotęgowaną klasę energooszczędności. Jeśli wyposażą się Państwo w taką klimatyzację, pionowy nawiew powędruje do niższych obszarów pomieszczenia, poziomy natomiast skutecznie zajmie się równomierną redystrybucją chłodnego powietrza.

Takie rozwiązanie oznacza komfortowe samopoczucie. Ponadto, w małym pomieszczeniu przyda się nieskomplikowana obsługa urządzenia, której uwieńczeniem jest intuicyjny pilot. To i tak jedynie okazjonalny pomocnik: służy głównie zmianom podstawowych ustawień, by te przeszły ekspresowo do trybu automatycznego.

Abyśmy w pełni mogli odpowiedzieć na pytanie Jaka klimatyzacja do pomieszczenia 20-35 m2 ? najpierw musimy znać odpowiedź na następujące pytania
– czy jest to pomieszczenie w którym mieszkamy/odpoczywamy czy pracujemy ?
– czy pomieszczenie podlega długiej ekspozycji na słońcu czy jest raczej zacienione?
– czy w pomieszczeniu będą przebywały zwierzęta i małe dzieci ?
– czy pomieszczenie posiada dobrą izolację termiczną ?

Warto rozważyć klimatyzatory w pełni uniwersalne, nowoczesne i spełniające wszystkie powyższe kryteria a jednoczesnie gwarantujące cichą pracę w nocy i podczas odpoczynku. Wtedy pozostają już tylko aspekty typu montażu klimatyzatora a w szczególności jednostki wewnętrzej. Czy ma ona być zamontowana pod sufitem, w suficie podwieszanym i czy prz ścianie a może przy podłodze ?
Energo-Optymal w trosce o profesjonalny dobór klimatyzatora proponuje wcześniejsze spotkanie z klientem w miejscu oczekiwanego montażu aby optymalnie dobrać jednostkę i typ montażu.
To właśnie nasza garść ogólnych rad co do klimatyzacji na metraż 20-35 m2. Nie ma to jak samodzielny przegląd naszych produktów i śmiała wymiana zdań z naszymi specjalistami. Energo-Optymal czeka na Państwa pytania.